Hidrolik Silindir Tamiri
                   

1. Silindir Borusu ; Malzemesi özel bir talep olmadığı taktirde st 52-3 kalitedir. Kovan iç yüzeyi honlanmıştır.

2. Mil ; Malzemesi genel olarak iç piyasada Ck 45 dış piyasada St 52 çalışma şartlarına göre paslanmaz türevleri, ıslah çeliklerinden imal edilebilirler. Silindir içerisinde hareketli , çalışma esnasında dış ortamla temas olduğundan korozyona dayanıklı kaplama mevcuttur.

3.Ön Kapak ; Malzemesi pik, sfero döküm veya alaşımsız imalat çeliklerinden yapılabilir. Kovana bağlantısı vidalı veya cıvatalı bağlantı olarak gerçekleştirilebilir. Sızdırmazlık elemanlarını taşımasının yanı sıra yataklama görevi de yapar.

4.Piston ; Malzemesi pik, sfero döküm veya alaşımsız imalat çeliklerinden yapılabilir. İç kaçağı önleyen sızdırmazlık elemanını üzerinde taşır. Aynı zamanda yataklama görevi de yapar.

5.Arka Kapak ; Malzemesi kovanla uyum sağlaması açısından St 52- 3 kalitesinde seçilmelidir. Şayet bulunamazsa karbon oranı düşük alaşımsız çelikler tercih edilmelidir. Görevi kovan arka kısmını kapatır ve bağlantı elemanını üzerinde taşır.

6.Rot ve Kovan Başı ; Malzemesi kovanla uyum sağlaması açısından st 52- 3 kalitesinde seçilmelidir. Hazır olarak üretimleri yapılmakla beraber, makine konstrüksiyonunda talep edilen, değişik bağlantı şekilleri de mevcuttur.